Bitevní lodě

Proč se mi pořád nedaří vyhrát?

Call to action

Recept na sladké Bitevní lodě

Už od chvilky, kdy jsem vyletěl do světa, se mi zachtělo najít si kamarády. Ať ale hledám, jak hledám, nikde nemůžu najít žádné kukaččí hnízdo. Čím to jen může být?

Naštěstí jsem v korunách stromů našel jednu ptačí rodinku. Jeden ptáček se právě vyklubal, a od té doby spolu rádi hrajeme nejrůznější hry a soutěžíme. Můj nový kamarád je sice menší, ale zato rychlejší, a já mám zase větší sílu! Ale ať dělám, co dělám, naši námořní bitvu vždycky prohraju. Ten malý neřád si totiž pořád ujídá lodě…

Doba přípravy: 1 hod. | Náročnost: 2 (středně složité) | Počet porcí: na 8 vaflí

Recept na sladké Bitevní lodě

Budu potřebovat

Na těsto:

6 lžic másla
½ hrníčku krupicového cukru
1½ hrníčku hladké mouky
1 lžička kypřícího prášku
4 vejce
3 lžíce šťávy z pomeranče
5 lžic smetany ke šlehání

JDE TO I BEZ LEPKU:
mouku použiji pohankovou
JDE TO I BEZ LAKTÓZY:
máslo použiji přepuštěné (ghí) nebo nahradím kokosovým olejem

Na bitvu:

borůvky nebo jiné ovoce
jogurt nebo šlehačka

Vybavení:

vaflovač, šlehač
lis na citrusy
mísa, hrníček
lžíce, lžička
naběračka
talíře

POSTUP PŘÍPRAVY

1) Nejprve si připravím těsto: do mísy rozklepnu vejce, přidám cukr, změklé máslo a šlehám. Pak přidám smetanu a vymačkanou šťávu z pomeranče.
2) Pak do směsi po lžících přidávám mouku smíchanou s kypřícím práškem do pečiva a míchám. Když je v míse všechna mouka, ještě jednou naposledy vše vyšlehám.
3) Nechám chvilku rozehřát vaflovač. Naběračkou ho plním těstem. Vafle peču asi 5 minut.

Námořní bitva

1) A jak si můžeš zahrát lodě i ty? Vyber si protihráče a každý si přichystejte dvě vafle jako bitevní pole. Nejdříve se dohodněte na počtu a tvaru lodí, které budete do mřížky umisťovat.
2) Vyber si barvu svých lodí a umísti je na jednu ze svých vaflí. Jakkoliv, jenom se lodě nesmí navzájem dotýkat! Taky nenech soupeře dohlédnout do svého talíře – kdyby totiž zahlédl, jak máš lodě rozmístěné, měl by hned vyhráno.
3) A hra může začít! Postupně se střídejte v hádání, na kterém políčku má soupeř umístěné lodě. Všechna místa, na která střílíš, si na druhé vafli označuj, abys věděl, kam už jsi mířil. Co takhle dát ovoce tam, kde jsi zasáhl loď, a trefy mimo označit šlehačkou nebo jogurtem?
4) Vyhrává ten, kdo první potopí všechny soupeřovy lodě. Ať už bitvu vyhraješ, nebo prohraješ, odměnou ti bude sladká bitevní vafle plná ovoce zasaženého šlehačkou. Kdo ale vafli po bitvě nesní, prohrává na plné čáře!