Sladké malířské plátno

Kdo maluje na nebe duhu?

Call to action

Recept na sladké malířské plátno

Vždycky mě zajímalo, kdo na nebe maluje duhu. Kde se na obloze najednou bere tolik barev? A proč se objevuje, jen když je mokro, malují ji snad vodovkami? Sova říkala, že ji tam maluje sluníčko – to se mi ale nějak nezdá…

Kdyby bylo nejhůř, třeba bych to mohl zvládnout i já. Z domácích zásob dokážu umíchat tolik barev, že s nimi půjde namalovat snad úplně cokoliv. Zatím si svoje malířské schopnosti trénuji na své krupicové kaši, která má povrch hladký a čistý skoro jako malířské plátno.

Tak se pojďme podívat, jak si takové jedlé plátno i s barvami vytvoříte sami!

Recept na sladké malířské plátno

Budu potřebovat:

Na kaši:

1/2 l mléka
4 lžíce krupice
2 lžíce cukru
1/4 lžičky soli
1 lžíce másla

Na barvy:

červená: maliny nebo jahody
fialová: borůvky nebo ostružiny
oranžová: mango
hnědá: čokoláda

Vybavení:

hrnec
vařečka
lžíce
lžička
talíř

POSTUP PŘÍPRAVY:

1) Krupici v hrnci promíchám s mlékem, solí a cukrem. Nechám v hrnci chvilku odpočívat, ideálně alespoň půl hodiny.
2) Pak znovu promíchám a dám hrnec na plotnu. Vařím zhruba 5 minut, po celou dobu kaši ode dna míchám, aby se mi nepřipálila. Když začne bublat a houstnout, kaši z plotny odstavím a vmíchám do ní máslo.
3) Kaše ale musí zůstat trochu tekutá, aby se na talíři hezky rozlila a vytvořila hladký povrch, na který se mi bude dobře kreslit. Nemusím se bát, rychle zatuhne. Rozdělím ji do talířů. Tak si připravím svá malířská plátna.

Malování:

1) Než kaše trochu zatuhne a stane se z ní hladké malířské plátno, namíchám si barvy.
2) Jak si je připravím? Ovoce rozdělím podle barev do zapékacích mističek, rozmačkám trochu vidličkou a dám do rozehřáté trouby asi na 5 minut (nebo můžu použít mikrovlnku – na nízký výkon zhruba 1 minutu). Ovoce tak pustí šťávu, kterou pak můžu malovat.
3) A jsem připraven! Na malování pak použiju úplně nový, čistý štětec.
Duhová omalovánka

Duhová omalovánka

Tady si můžeš vyzkoušet, jak jdou barvy duhy správně za sebou! Vybarvi ovoce a zeleninu a barvy přenes ze své palety na plátno :-) Stáhnout PDF k tisku můžeš zde.

SOUTĚŽ
Ať už jsi spíš kuchař, nebo malíř, určitě se ti bude hodit tahle originální zástěra, se kterou se jen tak nezašpiníš. Proto vyhlašujeme soutěž o nejlepší Sladké malířské plátno! Abys ji vyhrál, zkus od obojího trochu - připrav si podle našeho receptu své Sladké malířské plátno a pochlub se nám jeho fotkou!

Fotky přidávej do komentářů zde na Facebooku nebo je sdílej na Instagramu s hashtagem #kukucharka nebo nám posílej svá díla na email team@kukku-cook.com a my v neděli 16. 12. 2018 vybereme vítěze! Jeho jméno vyhlásíme pod příspěvkem. Už se těšíme na vaše výtvory!

První kolo soutěže probíhá od 27.11. do 16.12. 2018, další proběhne na jaře! Sleduj nás, ať ti žádná soutěž neunikne.


Vyzkoušej další recept ☛